درباره وبلاگ


رهبر فرزانه ی انقلاب: این جوانها را باید حفظ کرد، [نباید] با عناوین گوناگونی بخواهیم این جوانهای مؤمن را طَرد کنیم و منزوی کنیم؛ که البته منزوی هم نمیشوند.

مدیر وبلاگ : احمد.ش
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پایگاه خبری تحلیلی «ایران هسته ای»
» تهیه و تنظیم:خادم الشهداء
دلنوشته های سربازی برای ولایت
تحلیل مسایل روز از نگاه نویسنده
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

دولت یازدهم که قصد فراوانی برای فتح الفتوح جلوه دادن برجام داشته و دارد؛ و از هیچ دروغ و کوششی برای بزک امریکا و موفق جلوه دادن برجام حذر نمی کند؛ -و حتی با برگزاری کلاس های توجیهی برجام، به شستشوی مغزی دانش آموزان رو آورده؛ و یا مدال هایی از جنس عقب نشینی و سیمان!، بر سینه مسببین تحمیل هزینه های سنگین به نظام می آویزد-؛ تا شاید چاله های شکستِ ناشی از اطمینان، به دشمنی بدعهد را تا حدی جبران نماید؛ این روزها دست به ابتکاری جدید برای مقابله با تحریم هایی که نه تنها لغو؛ بلکه تعلیق هم نشده، زده است. به عبارتی دولت مجددا دور زدن تحریم را دستور کار خود قرار داده!

یکی از انتقاد های جدی به هیئت مذاکره کننده؛ باقی ماندنِ تحریم، بر دلار امریکا و مبادلات دلاری بود. این درحالی است که اعضای تیم مذاکره کننده -که نام برترین ماست مالیزاسیون های ایران! برازنده ایشان می باشد-؛ با سپر کردن سینه و توجیه رفتار خویش، بر لغو همه تحریم های هسته ای پای می فشردند.

لکن این روز ها که دولت غرب گرای شیخ حسن، امید های نداشته خویش را بر باد رفته یافته؛ سعی دارد با ترفند حذف دلار از مبادلات خارجی، اندکی از فشارِ تحریم ها را کم کند؛ تحریم هایی که دکتر روحانی با دروغگو خواندن منتقدان قصد القای حذف آنها به ملت را دارد.

فارغ از خوب و بد بودنِ عدم تبادل دلار؛ سوال اصلی از دکتر روحانی اینست که؛ مگر شما مدعی لغو تحریم ها نیستید؟ پس با کدامین منطق از مبادلات دلاری فرار کرده و در قرارداد های بدون پشتوانه ای همچون ایرباس؛ متقاضی تبادل یورو بجای دلار هستید؟

اگر مشکل تحریم دلار حل شده؛ این همه معلق بازی برای چیست؟

نوع مطلب : هلوکاست هسته ای دولت شیخ حسن، سیاست روز، 
برچسب ها : تحریم، دلار، یورو، تبادل، اروپا، جایگزین، حذف،
لینک های مرتبط :


در ابتدا لازم به یادآوری است که تمامی تحرکات این روزهای رئیس دولت بنفش و اعوان و انصارش، تنها برای فرار از پاسخ به دروغ هایی است که جهتِ توجیه وجوبِ اجرای برجام به ملت گفتند. دروغ هایی از جنسِ "تحریم ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید؛ تا مسئله محیط زیست حل شود؛ تا اشتغال جوانها حل شود؛ تا صنعت جامعه حل شود؛ تا آب خوردن مردم حل شود؛ تا منابع آبی زیاد شود؛ تا بانک های ما احیا شود."

دروغ های بزرگی که حتی سایت متعلق به ریاست جمهوری هم تاب تحمل آنها را نداشت و نسبت به حذف این بخش از سخنان پرزیدنت یازدهم اقدام کرد.

اما دیروز رئیس دولت با چند هدف خاص مدال هایی را به مسببین عقب نشینی و نابودی صنعت هسته ای کشور و پر کنندگان قلب راکتور اراک و نبوغ جوان ایرانی با سیمان اهدا کرد. اهدافی که می توان اصلی ترین آن را، تحت الشعاع قرار دادن و کم کردنِ ارزش اهدای نشان فتح، به پاسدارانِ تحقیر کننده امریکا در خلیج فارس برشمرد.

روحانی در مراسم دیروز، با کلید واژه دروغ سخنانی را به زبان راند. سخنانی که اتفاقا بیش از هر چیز حملِ بر دروغگو بودن مدعی آن است:

"آیا اثبات دروغگویی صهیونیست‌ ها و آمریکا نسبت به برنامه هسته ‌ای ایران و لغو قطعنامه ‌های ظالمانه برای ما افتخار نیست؟ ... آیا افتخار نیست که ثابت کنیم ملت ایران راستگو است و دشمنان ایران دروغگو هستند." علی رغم دروغ دکتر روحانی؛ امریکا در ماجرای PMD یا همان «ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته ای ایران» بر اساس سندی که آمانو در آژانس بین المللی انرژی اتمی صادر کرد؛ ایران را به عنوان مجرمی که به دنبال ساخت بمب اتمی بوده به دنیا معرفی کرد؛ مجرمی که طی 12 سال گذشته به دنیا دروغ گفته است.

روحانی گفت: "ما سرمایه، فناوری، مشارکت برای تصاحب بازارهای جدید را خواهیم گرفت و دروغ به مردم نگویند زیرا ملت ما خواهند دید که ما دروغ نگفتیم و از روز اول راست گفتیم و هرچه به مردم وعده دادیم خداوند یاری کرد و انجام دادیم و در ادامه هم انجام خواهیم داد." فارغ از بدعت ناشایست و رسم جدیدِ سایت ریاست جمهوریِ دولت یازدهم برای دستکاری و حذف کلمه  توهین آمیز «کودکانه» [در جمله ماقبل عبارت فوق] که شیخ در راستای حملات خویش به منتقدان نسبت داد؛ می بایست به دکتر روحانی یادآور شد؛ دروغ شما کاملا هویدا است و نیازی به توضیح ندارد. آیا پیش پا افتاده ترین انتظارِ برجام، یعنی لغو تحریمِ «سوئیفت» با گذشت نزدیک به یکماه از روز اجرای برجام عملیاتی شده؟

فراموش نکردیم، دروغ بزرگِ شما برای افتتاح هزار LC طی ساعات اولیه اجرای برجام را؛ در حالی که اساسا بانک های اروپایی و امریکایی در تعطیلات روز یکشنبه به سر می بردند!

جناب پرزیدنت؛ اگر راست میگویید و تحریم ها رفع شده؛ چرا کمتر از یک هفته قبل وزیر خارجه شما خواستار تضمین از امریکا برای عدم مجازات بانک های اروپایی در ماجرای خرید هواپیما از فرانسه شد؟ مگر نگفتید برجام مبادله آزاد تجاری با ایران را به ارمغان خواهد آورد؟

ظریف پنجشنبه هفته قبل در انگلیس گفت: "بانک های اروپایی باید تضمین هایی دریافت کنند مبنی بر این که آمریکا آنها را در انجام دادن معاملات مشروع و قانونی با ایران محدود نخواهد کرد."

جناب رئیس جمهور؛ متاسفانه باید گفت؛ هم مدال های دیروز شما دروغ بود؛ و هم بخش های قابل توجهی از سخنان دیروز شما که مجال پرداختن به آنها در این مقاله نیست. دروغ هایی نظیر خروج ایران از ذیل منشور 7 سازمان ملل؛ دروغِ لغو قطعنامه های پیشین سازمان ملل؛ دروغِ تحمیل جنگ در سال 1391 بر ایران؛ دروغِ ...

شیخ حسن فریدون:

تا چه وقت قصد ادامه ی دروغ ها را دارید؟

چرا تمایل و جرات سخن گفتن از هزینه های سنگینی که برجام بر نظام اسلامی ایران تحمیل کرد را ندارید؟

نوع مطلب : هلوکاست هسته ای دولت شیخ حسن، سیاست روز، 
برچسب ها : دروغ، روحانی، مدال، نشان، ظریف، صالحی، تحریم،
لینک های مرتبط :


حضور آقا در حرم مطهر امام خمینی ره


سرچشمه ی حضور رهبر فرزانه انقلاب بر مزار امام راحل و تربت پاک شهیدان را می بایست در عشق زاید الوصف ایشان به خمینی کبیر (ره) و سربازان آن پیر سفر کرده جستجو نمود. زیارتی که علاوه بر پاسداشت و تکریمِ امام و شهیدان؛ التیام بخشِ دردهای رهبر حکیم انقلاب، از جفای نامردان روزگار است. تصور ابتدایی ام از حضور امروز آقا در حرم امام خوبی ها نیز همین بود؛ لکن نگاهم هنگام ورق زدنِ عکس های زیارت ایشان -در سایت معظم له-؛ ناخودآگاه بر قاب تصویرِ سکوت معنی دار سید حسن، برابر سخن گفتنِ حضرت آقا؛ خیره ماند!

و سپس، تکرار سخنان نسنجیده ی دیروز سید و زیر سوال بردن شورای نگهبان در جمع دانشجویان دانشگاه های تهران، از برابر دیدگانم رژه رفت. با خود گفتم چه رهبر عظیم الشانی؛ چقدر برای مخاطب خویش قدر و منزلت قایل است؛ -حتی آنانکه التزام به ولایتِ امرش ندارند- آنقدر که دعوتِ سید حسن به حسینیه ی امام خمینی ره -بیت رهبری- را برای پرهیز از وسوسه ی خناسان به صلاح ندانستند؛ لذا به بهانه ی حضور در حرم مطهر امام ره؛ نصیحت و ارشادِ نوه ی ایشان را دستور کار خویش قرار دادند.

خدا کند سید حسن قدرشناس چنین رهبری باشد؛ و از ادامه ی بازی در زمین بوالهوسان، بپرهیزد. نا سلامتی حیف است نوه ی امام (ره)، به یادگارهای امام (ره) پشت پا زند.

 

* تذکر: موضوعات طرح شده، تنها تحلیل نگارنده از عکس و مرتبط کردن آن با سخنان دیروز سید حسن مصطفوی است.

نوع مطلب : سیاست روز، 
برچسب ها : آقا، رهبر، حرم امام، بهشت زهرا، شهدا، سید حسن،
لینک های مرتبط :


پرواز غرور آفرین پهپاد مسلح ایرانیِ نداجا بر فراز ناو هواپیمابر امریکا طی رزمایش ولایت 94 ارتش، در کنار خبرِ دست اولِ فیلمبرداری زیردریایی کلاس غدیر ایرانی از ناو مذکور؛ بدون جلب توجه و احساس نگرانی در حریف؛ افتخار دیگری برای ایران و ایرانی رقم زد. افتخاری که همچون پُتک بر سر شیطان بزرگ فرود آمد؛ و یکبار دیگر هیمنه نداشته ی امریکا را توسط نیروهای مسلح ایرانی تحقیر کرده و به چالش کشید. امر میمونی که نشان از دست برتر مردان غیور ایرانی بر دشمن تا دندان مسلح خویش در آبهای آزاد دارد.

لکن به زعم نگارنده؛ افشای زود هنگام حرکت رزمندگان می تواند تبعات منفی برای صنعت دفاعی کشورمان تحمیل کند. نوشتار ذیل نقدی تکنیکال بر عجله ی بی مورد برای رسانه ای کردن خبر یاد شده است.

ذخیره داده های الکترونیکی اطراف که شاملِ ثبت و ضبطِ مکالمه بیسیم، تصاویر، امواج رادار، دیتا و ... می شود؛ یکی از شگردهای مرسوم در امور نظامی است. ذخیره ای که هرچند با چالش حجم اطلاعات مواجه؛ و دستگاه عمل کننده را با محدودیتِ ذخیره سازی مواجه می کند؛ اما اصل ماجرا را تحت الشعاع خود قرار نداده و تنها در طولِ مدت ذخیره سازی حدودی را به کاربر تحمیل می نماید.

افشای زود هنگام و اشاره تلویحی به محدوده ی زمانی پرواز پهپاد و یا نزدیک شدن زیردریایی ایرانی به ناو امریکا را می توان دو اشتباه استراتژیک در رسانه ای کردن موضوع فیلمبرداری دانست. امری که بر محدودیت ذخیره سازی فائق آمده و دشمن را در مراجعه به آرشیوِ دیتا بیس موجودِ خود یاری می کند. به عبارتی مشخص کردن محدوده زمانی فیلمبرداری می تواند دشمن را در بررسی مجدد اطلاعات گذشته و شناخت نقطه ضعف خود یاری کند. بررسی مجددی که محور فعالیت آن؛ دیدنِ طول موج و نکاتی است که توسط دشمن تا بحال نادیده گرفته می شد.

هرچند بیانیه ی پنتاگون که می گوید: "چون حضور پهپاد ایرانی برای ما خطری نداشت و ناو درگیر فرود یا برخواستن هواپیمایی نبوده است، لذا عکس العملی نشان ندادیم." برای توجیه و سرپوش گذاردن بر ناکارآمدی دستگاه عریض و طویل نظامی امریکا است؛ لکن، حتی بر فرض طرح فریب، نمی توان گفته ی «کوین استفنز» سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا را نادیده گرفت. وی می گوید: "پهپاد ابتدا در نزدیکی ناو فرانسوی شارل دوگل پرواز کرده و سپس بالا سر ناو امریکایی ترومن رسیده." متاسفانه چنین عبارتی  می تواند نشان دهنده یِ پایش اطلاعات ذخیره شده توسط امریکا، -پس از اعلام نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا- و شناخت نقطه ضعف خود باشد.

لذا جا دارد در عین تقدیر از حرکت ارزشمند رزمندگان مسلح کشور؛ به اهدا و افشایِ دو دستیِ نقاط ضعفِ سیستم نظارتی و پایشِ حریف، خرده گرفت و توقع بجایی از غرور آفرینان ایران اسلامی برای رفع و عدم تکرار چنین اشتباهی در آینده داشت.

نوع مطلب : سیاست روز، 
برچسب ها : پهپاد، زیردریایی، غدیر، ناو، ترومن، فیلمبرداری، تذکر،
لینک های مرتبط :


مرتضی بختیاری معاون دادستان کل کشور طی مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تشریح مواردِ منع داوطلبان از ثبت نام در انتخابات؛ خواستار برخورد قانونی با متخلفانی شد که با وجود رد صلاحیت در دوره های قبل، و یا اطمینان از رد صلاحیت خویش، به قصدِ ایجاد موج و تشویش اذهان عمومی در انتخابات اخیر نیز ثبت نام کرده اند. وی افزود؛ اگر وزارت اطلاعات پیگیر موضوع باشد امکان تعقیب افراد و ورود به مراحل قضایی وجود دارد.

به خودی خود وقوع چنین امری باید به فال نیک گرفته شود؛ اما مشکل اصلی در عدم ورود دستگاه قضا بدون شکایتِ وزارت اطلاعات است. لکن چرا به زعم نگارنده چنین امر ساده ای ثقیل می نماید؟

فارغ از "قصد ایجاد موج و تشویش اذهان عمومی" که مرتضی بختیاری کلید واژه ی سخن خویش ساخته است؛ همانطور که در مقاله ی پیشین آمد؛ معضل کنونی و سئوال برانگیزِ وزارت اطلاعات؛ دست و پنجه نرم کردن با راس هرمی است که در انتخابات مجلس 1390 و میان دوره ای 1392 بعلت «عدم التزام عملی به اسلام و نظام» رد صلاحیت شده است!

علوی امسال نیز با وجود رد صلاحیت در دوره های یادشده، مجددا به عنوان کاندیدای مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرد. با این وجود جای سوال دارد؛ چرا سید محمود علوی به عنوان وزیرِ یکی از مراجع چهارگانه ی تعیین صلاحیت، مجددا در انتخابات کاندید شده؟

آیا وزیر اطلاعات به عنوان اصلی ترین مرجع تعیین صلاحیت، نباید بیش از همه پایبند به قانون باشد؟

آیا با وجود دو مرحله رد صلاحیتِ علوی؛ وزارت اطلاعات توانایی شکایت از افرادی که سابقاً رد صلاحیت شده، ولی به "قصد ایجاد موج و تشویش اذهان عمومی"  نامزد این دوره از انتخابات هستند؛ را دارد؟

آیا نامزد هایی که وزارت اطلاعات احتمالا از آنها شکایت خواهد کرد؛ خرده نمی گیرند که ما نیز همانند وزیر اطلاعاتِ دولت یازدهم عمل کرده و نیتی به غیر از نیت سید محمود علوی نداشته ایم!

و آیا نامزد های مذکور با وجود شرایط فوق سوال نمی کنند؛ چرا وزیر اطلاعاتِ خود را به محکمه نمی کشید؟

نوع مطلب : سیاست روز، 
برچسب ها : وزیر اطلاعات، علوی، رد صلاحیت، دادستان، معاون، انتخابات، مجلس،
لینک های مرتبط :


فارغ از مخالفت های شدیدِ رهبر فرزانه انقلاب، قبل از انتصاب ایشان در جایگاه رهبری؛ -که برای دنیا پرستان درس عبرتی است- واکنش ولی امر مسلمین پس از رایِ مثبتِ خبرگان نیز جالب توجه است.

حضرت آقا به محض پایان رای گیری و قطعی شدن رهبری ایشان؛ لحظاتی چشم ها را بسته؛ و ابرو ها را درهم می کشند؛ گویی همان لحظه کوهی از بار سنگینِ مسئولیت را بر دوش خویش احساس می کنند.

* هرچند رهبری در آن لحظه ساکت هستند؛ لکن به وضوح  می توان صدای "وای خداااااااا" ی آقا را از ورای تصویر چهاردهم خرداد سال 1368 شنید.

فیلم مذکور را در اینجا ببینید.

نوع مطلب : سیاست روز، 
برچسب ها : انتخاب، رهبر، آقا، لحظه، واکنش، کوه، سنگین،
لینک های مرتبط :


تیر ماه 88 هنگام انتصاب شما، پاسخ بی جوابی طرح شد؛ "چگونه احمدی نژادِ متعصب در امور هسته ای، نماینده ی وقتِ دولت اصلاحات در آژانس بین المللی انرژی اتمی، و امضا کننده ی پروتکل الحاقی را به عنوان رئیس سازمان انرژی اتمی انتخاب کرده است؟"

نمونه ی چنین سوالی هنگام تغییر کاربری فردو از عملیاتی به تحقیقاتی هم طرح شد. آخر نه هزینه های میلیاردیِ تغییر کاربری با عقل سلیم همسان بود؛ و نه اساسا جای تحقیق 100 متر زیر زمین! از آن گذشته؛ تغییر کاربری فردو و خروج آن از فاز عملیاتی، آرزوی دیرینِ امریکا بود!

دستورِ توقف ساخت سانتریفیوژ؛ در بهبهه ی حملات سایبری و خرابکاری دشمن در صنعت غنی سازی؛ درست زمانِ نیاز به جایگزینی سانتریفیوژ های تخریب شده هم، غیر قابل پذیرش بود. حتی دستورِ ما قبل آن؛ یعنی کم کردن تولید و ایجاد بهانه ی عدم صرفه یِ اقتصادیِ تولید سانتریفیوژ IR-1.

طبیعی است، وقتی تولید کارخانه کم شود، هزینه ساخت افزایش می یابد. لکن بهانه ی شما با وجود عدم قطعیتِ مراحل ساخت سانتریفیوژ IR-2، برای تعطیلی خط تولید IR-1، به شدت سوال برانگیز بود.

با این همه هنوز به مدارج علمی و ایمان شما اعتقاد داشتم. لکن پنهان نمی کنم؛ خروجِ از سازمان انرژی اتمی و تفویض پستِ وزارت خارجه، تا حدی زیادی خاطرم را آسوده کرد؛ مسیر های اشتباه متوقف شد و ریلی که امریکا و اسرائیل از اجرای آن ذوق زده بودند؛ تغییر کرد. بگذریم که با حکومت پرزیدنت یازدهم و بازگشت مجدد شما به سازمان، دوباره همان رویه ی منحوس کلید خورد.

عملکرد دوره جدید؛ و قلع و قمع صنعت بومی هسته ای؛ در کنار قسم جلاله ی در مجلس؛ و البته شوی تبلیغیِ "تهدید به دفن تان در سیمان" خانه ی زیبایی که از خاطرتان ساخته بود را به شدت لرزاند. لکن آخرین عمل شما؛ خانه را از بن ویران کرد!

وقتی تصور نشستنِ تان کنارِ سیدِ فتنه گر را دیدم؛ تمام سوالهای بی پاسخم، حل شد! فهمیدم چرا فردو را تغییر کاربری دادید؛ یافتم چرا دستور توقفِ ساخت سانتریفیوژ را صادر نمودید؛ مطمئن شدم چرا قلب راکتور اراک را که نه؛ قلب جوان نخبه ی ایرانی را از سینه بیرون کشیده و با تحقیر ملت، سیمان درون کلندریا تزریق کردید؛ دانستم چرا بجای جمع آوری 14000 سانتریفیوژ؛ آنها را نابود نمودید!؛ دریافتم چرا به طعنه از منتقدان محل مصرف اورانیوم 20 درصد را خواستید؛ برای قسم های جلاله و دروغِ برجامِ بدون ضرر و ادامه تحقیق و توسعه، و .... جواب مکفی یافتم!

وقتی شما را کنار فتنه گر اعظم دیدم، هم او که حاضر نیست به خاطر انتصاب دروغِ کبیره یِ تقلب به نظام اسلامی عذر خواهی کند؛ تا آخر خط را خواندم.

آقای صالحی؛ آیا همراهی و نشست و برخواست با خاتمیِ فتنه گر؛ فتنه ای که طبق دستور رهبر فرزانه انقلاب، می بایست خط قرمز دولت باشد؛ جایی برای تشکیک در پاسخ هایم باقی گذاشته؟

خدا نکند اما؛

انجامِ چنین حرکتی، آیا مفهومی غیرِ این دارد که از ابتدا، دل در گرو فتنه داشتید؟

 

لینک های مرتبط:

http://www.rajanews.com/node/217610?format

http://www.irannuc.ir/content/2171

یادآور می شود دکتر علی اکبر صالحی و رئیس دولت اصلاحات روز پنجشنبه 01/11/94 هنگام تماشای نمایشِ  ”خاطرات و کابوس های یک جامه دار از زندگی و قتل میرزا تقی خان فراهانی -امیر کبیر-” در کنار یکدیگر نشسته و پس از پایان نمایش نیز در بین بازیگران نمایش حاضر، و دسته جمعی عکس یادگاری گرفتند.

نوع مطلب : هلوکاست هسته ای دولت شیخ حسن، سیاست روز، 
برچسب ها : صالحی، نشستن، خاتمی، تئاتر، امیر کبیر، تالار وحدت، فردو،
لینک های مرتبط :


 اصلی ترین شاخصه مذاکرات هسته ای که در قالب برجام به منصه ظهور رسید؛ قبح زدایی از قوانین کشور، الخصوص قانون اساسی به عنوان میثاق ملی؛ و عقب نشینی مقابل دشمن بود. عبور از خطوط قرمز نظام؛ دور زدن و تفسیر به رای دستورات صریح رهبر فرزانه انقلاب، بخش های لاینفکی از برجام محسوب می گردد؛ امری که بارها و در موارد متعدد از رئیس دولت و هیئت مذاکره کننده مشاهده شد.

هرچند رئیس شورای عالی امنیت ملی قصدِ فراوانی برای جا زدن برجام به عنوان پیروزی تمام عیار دارد؛ لکن عدم توازنِ داده و ستانده در بخش هسته ای؛ و ضرر ها و تهدیدهای ناشی از آن که متوجه صنایع هسته ای، نظامی، امنیتی، فضایی و حتی صنایع پایین دستی کشور است، امر پوشیده ای نیست؛ موضوعی که رهبر انقلاب در پاسخ به نامه دکتر روحانی؛ با لفظِ "در برابر آنچه در این معامله بدست آمده، هزینه های سنگینی پرداخت شده است" از آن یاد نمودند.

با این همه دکتر روحانی قصد دارد، تجربه ای که افق های شکست آن با اعمال مجدد تحریم ها از سوی امریکا به بهانه واهیِ تروریسم، موشکی و یا حقوق بشر، از هم اکنون هویدا است را؛ بر اساس همان منطقِ عدم پایبندی به قانون؛ به امور داخلی نیز تسری دهد. وی در نشست خبری روز 27 دی؛ در واکنش به پرسشِ، "عکس العمل شما در برابر رد صلاحیت های گسترده چیست"، گفت: "در داخل هم باید مدل برجام را اجرا کنیم."

اظهارات رئیس دولت به همینجا ختم نشد؛ وی تنها یک روز پس از بیانات رهبر حکیم انقلاب در جمع دست اندر کاران برگزاری انتخابات؛ به مخالفت علنی با سخنان ایشان پرداخت. رهبری در سخنان 30 دی فرمودند: "در هیچ جای دنیا در مراکز تصمیم گیری ، آن کسی که اصل نظام را قبول ندارد راه نمی دهند" با این حال رئیس جمهور در سخنانی تعجب بر انگیز اظهار داشت:

"قانون اساسی برای یهودیان، زرتشتیان و آشوریان و ارمنی ‌های کشورمان که جمعیت قابل توجهی هم ندارند، حق برخورداری از نماینده قایل شده که این هم خیلی خوب است، اما اکنون آیا ما باید یک جناحی در کشور را که جمعیت خود و هوادارانش به چیزی حدود 10 میلیون نفر می ‌رسد ، نادیده بگیریم؟ آیا باید قانون اساسی را اینگونه تفسیر و اجرا کنیم؟"

فارغ از آمار ارایه شده روحانی که بی شباهت به ماجرای عبور از رکود نیست؛ اما تاسف برانگیز ترین بخش سخنان پرزیدنت یازدهم؛ تاکید بر اطاعت از رهبری در عین تخطی از دستورات ایشان است: "ما هم به تبعیت از مقام معظم رهبری تأکید داریم که در بررسی صلاحیت ها باید مر قانون ملاک عمل باشد و نه مر سلیقه."

شیخ حسن حتی با زیر پا گذاردن اصل 98 میثاق ملی، که تفسیر قانون اساسی را حقِ شورای نگهبان می داند؛ در حقیقت جا پای سلف خویش؛ اخراجی وزارت اطلاعات؛ استاد جنگ روانی؛ متهم به ترور شهیدان رجایی و باهنر؛ تئورسین جبهه ی اصلاحات که با دست سعید عسگر همان اصلاح طلبِ در پوست میش، تا دم مرگ پیش رفت و یا همان جانباز کذایی اصلاحات؛ گذاشته و ضمن زیر سوال بردن نظارت استصوابی شورای نگهبان؛ چنین نظارتی را اعمال سلیقه می خواند.

با این وجود جا دارد از رئیس دولتِ تدبیر، و بدل بلا منازع تکیه گاه فتنه و مبدع تشکیک در انتخابات سوال کرد:

چرا با ژست قانون مداری؛ سعی در گریز از قانون دارید؟

چرا با تاکیدِ اطاعت از رهبری؛ سعی در تضعیف قولِ سدیدِ رهبری دارید؟

تا چه هنگام؛ قصد عوام فریبی و استفاده غیر اصولی از قدرتی که قانون، رهبری و ملت به جنابعالی تفویض کرده را دارید؟

تا چه وقت؛ قصد حمایت و تطهیر عده ای قانون شکن، که اصل نظام را در فتنه 88 نشانه رفتند؛ دارید؟

و خلاصه آنکه؛ شیخ حسن فریدون:

آیا حمایت از فتنه گران؛ عین فتنه گری نیست؟

نوع مطلب : هلوکاست هسته ای دولت شیخ حسن، سیاست روز، 
برچسب ها : روحانی، انتخابات، رد صلاحیت، استصوابی، حزب، مجلس، پیگیری،
لینک های مرتبط :
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات